Télikertépités
Üvegtető szerkezetek, biometrikus pergolák, téliteraszépités.
Üvegtető
Teraszfedés üvegtető - Előtető
Előtetőink vázrendszere alumíniumból készül, tetszőleges színben és méretben – akár egyedi formában – gyártjuk helyszínre szabottan, kifejezetten ügyfeleink teraszához és házához illeszkedve. Általános esetben félnyeregtetős (egy irányba lejtő) kialakításban készül, azaz egyik – általában hosszabb – oldalán a házhoz csatlakozik, másik oldalán oszlopokon áll és a háztól elfelé lejt az előtető. A tető vázát alumínium télikert tetőrendszerünk gerendái biztosítják, melyek az áthidaló (vízszintes) tartóprofilhoz csatlakoznak. Az áthidaló profilt oszlopok támasztják.
Bioklimatikus pergola
Forgatható alumínium lamellái segítségével tetszés szerint szabályozhatjuk
A bioklimatikus pergola alumínium vázszerkezetből készülő, vízszintes – lejtés nélküli – tetőszerkezet. A tetőszerkezet kitöltésére alumínium lamellák szolgálnak, melyek távirányítással, motorizáltan forgathatók.
Zárt állapotukban a lamellák a csapadékot nem engedik át, így teraszunk védett, esőtől/hótól mentes lesz. Az esővíz a vízszintes tetőszerkezetben elhelyezett belső csatornában, majd a lábakban rejtett módon kerül elvezetésre.
Télikertépítés
Télikert, lakótélikert
Ez a meghatározás azonban túl tág, érdemes ezért két, jellegében eltérő használatra való kivitelt külön elnevezni.
A télikert (német nyelvterületen szokás nyárikertként nevezni) kifejezés az egyrétegű, nem hőszigetelt oldalfalakkal határolt teraszbeépítést jelenti, a lakótélikert pedig a hőszigetelt – akár teljes értékű szobaként funkcionáló- helyiségre utal.
A lakótélikert lehet normál, kétrétegű üvegezéssel ellátott, vagy háromrétegű üvegszerkezetű, kiemelt hőszigetelési értékekkel bíró, teljes értékű lakótérként funkcionáló kivitel.
Télikert gyártás, télikert szerelés
Többféle szempont szerint történhet az osztályozás, például: a felhasznált építőanyag szerint, funkció alapján, a szerkezeti megoldás szerint és/vagy a formai kialakítás tekintetében.
A konstrukció anyaga alapján például megkülönböztethetünk megkülönböztetünk
- favázas
- acélvázas
- és alumíniumvázas szerkezeteket
A határolófelület anyaga szerint pedig üvegburkolatú illetve műanyag burkolatú szerkezetet. Funkciója alapján sok egyéb felosztási lehetőség mellett megkülönböztetünk például ablakkertek / lodzsakerteket, lakótélikerteket többfunkciós télikerteket télikertbe telepített hobbikertészetet és gazdasági (növénytermesztésre szolgáló) télikerteket
Hőháztartás, energiatakarékosság
Ahogy erről már a fentebbiekben esett szó: a szakszerűen megépített, az otthonunk szerves részét képező télikertnek jelentős szerepe lehet lakásunk hőelosztásában, abban, hogy energiát takarítsunk meg. Ez igen fontos szempont, hiszen napjainkban egyre inkább a figyelemben homlokterébe kerül egy világméretű energiaválsággal való fenyegetettség, illetve a fosszilis energiahordozók elégetésével fellépő természeti környezetszennyezés, amely a beláthatatlan következményű globális felmelegedéshez, klímaváltozáshoz vezethet. Így mindennél sürgetőbbé váltak az energiatakarékossági szempontok, a megújuló erőforrásokat preferáló zöld energiapolitika. Ennek a korszerű szemléletnek maximálisan megfelel, ha lakásunk energiaellátásában szerepet szánunk a napsugarak termelte hőnek. E tekintetben minden télikertet környezetbarátnak mondhatunk, s nemcsak azért, mert megment, újratelepít egy kevéskét a civilizációs terjeszkedés miatt pusztuló növényzetből, hanem azért is, mert megújuló energiaforrást (napfény) felhasználva javítja lakásunk hőháztartását. A legtöbb jól tájolt, szakszerűen megépített és megfelelően szigetelt télikert egyáltalán nem igényel külön fűtést, ellenkezőleg: hőtermelő egységként működik, mert még a hűvösebb hónapokban akár csak néhány órás napsütés alatt oly mértékben melegszik fel benne a padlózat és a lakással közös fal, hogy ez számottevő mértékben csökkenti az épület hőveszteségét. És ez nem csupán azért fontos, mert kisebb lesz a gázszámla, hanem mert ezzel, ha minimális mértékben is, de csökkentjük a fosszilis energiahordozók elégetésével nyert energia felhasználását. Minden olyan mozzanat, amely ezt a célt (is) szolgálja, hozzájárul a természet megóvásához és az emberi élet számára alkalmas élettér megóvásához.
Projektek
A lakosság, vállalkozások, ipari létesítmények épületüvegezési munkái, valamint minden olyan nemű munka, ami üvegezéssel kapcsolatos, legyen szó az egyszerűtől a bonyolultabb kivitelezésig.